Перепланування в квартирі: як зробити правильно та безпечно - "МЖК-СІМ'Я"

Перепланування в квартирі: як зробити правильно та безпечно

Лис 15, 2021 | Актуально

Квартира в новобудові –  ідеальний простір для реалізації сучасного дизайну. Однак інколи мешканцям доводиться робити перепланування простору, щоб зробити бажаний інтер’єр.  Як це зробити правильно та законно далі.

Кожен інвестор прагне щоб його житло виглядало стильно, затишно та задовольняло потреби кожного майбутнього мешканця. Інколи в процесі розробки всіх деталей, виявляєте, що однієї лише модної обробки і продуманих дрібниць в інтер’єрі недостатньо. Доводиться робити перепланування простору. У цьому питання важливо розуміти, що втілення вашої мрії в життя може зіткнутися з перешкодою у вигляді чинного законодавства, яким визначено, що можна змінювати, а що – ні.

Для початку розберемося у термінах

Окрім перепланування, існують ще такі поняття як переобладнання та реконструкція. Всі ці види будівельних робіт припускають зміни приміщення, але все ж мають суттєві відмінності.

Якщо ви плануєте демонтувати не несучі стіни або звести додаткові перегородки – це перепланування.

Якщо ж ви хочете, наприклад, переробити або облаштувати ванну кімнату, санвузол – це переобладнання.

Реконструкція, в свою чергу, більш широке поняття. Вона може включати в себе і перепланування, і переобладнання нежитлових приміщень. Це цілий комплекс робіт, який передбачає наявність проекту.

Що говорить закон

Дозвіл не потрібен для того, щоб зробити переобладнання чи перепланування квартири, без втручань в несучі конструкції і/або інженерні системи загального користування. Також не потрібно після завершення робіт повторно вводити житло в експлуатацію.

Постанова № 406 прийнята Кабінетом міністрів України в 2017 році визначає перелік допустимих робіт. Якщо ви плануєте серйозні перетворення власного простору, рекомендуємо ознайомитися з цим документом.

На які роботи дозвіл не потрібен?

  • Якщо не зачіпаються несучі стіни і інженерні системи загального користування.
  • Вам не потрібно повідомляти контролюючі органи, якщо плануєте демонтаж, перенесення або установку не несучих стін.
  • Якщо ви хочете об’єднати розділений перегородкою санвузол, без втручання у вентиляційну систему – можете сміливо діяти.
  • Облаштувати або закласти внутрішні дверні прорізи.
  • Змінити розташування сантехнічного або інженерного обладнання в межах, призначених для них приміщень.
  • Поєднати житлову кімнату або кухню з лоджією або балконом. Але, увага, подібне перепланування можливе тільки зі збереженням підвіконного блоку і без змін в системі опалення.

Зазначимо, незважаючи на те, що такі роботи дозволено здійснювати без повідомлення контролюючих органів, їх потім все ж необхідно буде привести у відповідність з технічною документацією.

На які роботи потрібен дозвіл?

Якщо буде втручання в несучі стіни і інженерні системи загального користування.

У таких випадках доведеться звернутися до фахівців з проектування та нагляду, а також за узгодженнями до відповідних органів, якщо передбачається втручання в несучі конструкції та інженерні системи загального користування, вихід за межі приміщень житла, поділ квартири тощо.

Для проведення таких змін потрібно отримати технічні умови, розробити проект реконструкції, отримати дозвіл, а потім знову вводити житло в експлуатацію. Лише після виконання всіх цих кроків можна буде оформити новий техпаспорт і внести зміни в державний реєстр майнових прав.

У житловому комплексі МЖК «Сім’я» усі квартири мають комфортне та ергономічне планування, яке розроблялося фахівцями Рівненського МЖК відповідно до запитів майбутніх мешканців.

Якщо ви плануєте купити квартиру в Рівному з відкритим плануванням – хороші варіанти пропонуємо у 4 секції новобудови на вул. Гайдамацька, 13б. Адже на стадії будівництва, ми маємо змогу планування вашої квартири зробити відкритого типу. Під час заселення ви самостійно визначите розмежуєте власний простір. У цьому випадку важливо обрати оптимальну площу житла та поверх.