ТОП-5 поради як оформити маленьку квартиру - "МЖК-СІМ'Я"

ТОП-5 поради як оформити маленьку квартиру

Вер 8, 2021 | Актуально

Облаштування маленької квартири – завдання складне. Необхідно не тільки правильно розпланувати квадратні метри, а й візуально збільшити площу. Ми підготували кілька порад щодо створення затишного, стильного та функціонального простору маленької квартири.

Збільшення площі за рахунок перепланування

Простір маленьких квартир вимагає особливої уваги та старанності. Вже на етапі ремонту потрібно визначитися з концепцією дизайну та, при потребі, зробити перепланування. Приміром, деякі планування однокімнатних квартир передбачають розширення кімнат за рахунок знесення перегородки з коридором або передпокої.

Також досить часто об’єднують кухню та кімнату, отримуючи одну велику площу, де будуть розташовані функціональні сегменти. Часто об’єднують кімнату з лоджією, за рахунок чого збільшують площу кімнати. Але у цьому випадку, потрібно подбати про утеплення лоджії.

Використання правильних кольорів

Не варто недооцінювати можливості кольорів. Саме завдяки правильно підібраній палітрі можна візуально збільшити простір, створити прохолодну чи навпаки атмосферу. Пам’ятайте, різнобарв’я в інтер’єрі – не завжди хороший хід.

Фахівці рекомендують використовувати в оформленні не більше 3 кольорів. При цьому основний колір повинен займати приблизно 60% всього простору – як правило, його використовують при оформленні стін і стелі. Для маленьких квартир краще вибирати світлі, свіжі або пастельні кольори, які будуть не нав’язливі та створять атмосферу затишку та позитиву.

Не перевантажуйте простір деталями

Дизайнери рекомендують не перенавантажувати простір непотрібними аксесуарами, вазочками та іншими декоративними елементами. Вони, незважаючи на невеликий розмір, візуально зменшують площу. Краще обирати красивий посуд, цінні картини, функціональні речі для декору, які будуть корисними в побуті та тішитимуть ваше око.

Обирайте мультифункціональні меблі

Якщо ви бажаєте максимально використати свій простір, подумайте про те, як можна інтегрувати меблі з декількома функціями. Вибирайте вишукану та практичну софу-ліжко, замість ліжка. Таким чином ви отримаєте більше вільного простору, до того ж всередину такого дивану можна складати постільну білизну.  Таку софу можна швидко розкласти та перетворити на комфортне спальне місце.

Під час декорування маленької кімнати не варто обтяжувати загальний вигляд масивними великими меблями. Скандинавський стиль ідеально підходять для оформлення сучасного інтер’єру. Плавні лінії, світлі кольори та натуральні текстури створюють атмосферу затишку. Завдяки своїй функціональності та стильному вигляду, такі меблі не обтяжують простір. Ви можете комбінувати елементи декору та робити кольорові акценти.

Відмовтесь від масивних фіранок на вікнах

Ми звикли вішати на вікна багатошарові конструкції з тюлі і важких нічних штор. Однак в маленьких квартирах, де кожен сантиметр має значення, краще використовувати жалюзі або римські штори. По-перше, вони не вкрадуть ні сантиметра площі у кімнати; по-друге, дадуть можливість використовувати підвіконня як додаткове місце для зберігання речей; і по-третє, це додасть більшого природнього освітлення у вашій квартирі.