Різниця між договором купівлі-продажу на квартиру та договором купівлі-продажу майнових прав - "МЖК-СІМ'Я"

Різниця між договором купівлі-продажу на квартиру та договором купівлі-продажу майнових прав

Лип 9, 2021 | Актуально

Потенційні інвестори нас часто запитують, який договір оформлюється при купівлі квартири в МЖК «Сімя». Детальніше про це розповість керівник юридичного відділу Рівненського МЖК Віталій Грабовський.

Договір купівлі-продажу на квартиру укладається між забудовником та покупцем коли новобудова здана в експлуатацію. При купівлі квартири на стадії будівництва укладається договір купівлі-продажу майнових прав. Тобто покупець вкладає гроші в будівництво, а не в завершену квартиру. Безперечно, інвестиції у квартиру на стадії будівництва є привабливими для покупця, адже вона має значно нижчу цінову пропозицію.

Договір купівлі-продажу майнових прав. 

У постанові від 18 листопада 2015 року Верховний Суд України відмежував майнові права від права власності. Майнове право, можна визначити, як «право очікування», яке є складовою частиною майна як об’єкта цивільних прав.

Майнове право – це обмежене право, за яким власник цього права наділений певними, але не всіма правами власника майна, і яке свідчить про правомочність отримати право власності на нерухоме в майбутньому.

Такий висновок логічний, оскільки до моменту завершення будівництва та введення об’єкта в експлуатацію інвестор всього лише «чекає» на отримання свого майна, але не володіє ним.

Договір купівлі-продажу на квартиру. 

Відповідно до Цивільного кодексу України, договір купівлі-продажу містить взаємні зобов’язання: продавця передати майно, а покупця прийняти його та сплатити за нього узгоджену суму коштів.

Договір купівлі-продажу квартири укладається у письмовому вигляді, обов’язково підлягає нотаріальному посвідченню та державній реєстрації.

Коли інвестор визначився і вирішив купити квартиру в новобудові МЖК «Сім’я» в Рівне, ми завжди допомагаємо розібратися, які документи необхідні для правомірної купівлі. Зазначимо, що дозвільна документація на будівництво за адресою м. Рівне вул. Гайдамацька, 13б (колишня Струтинської) можна ознайомитися на сайті у розділі документація.

Купівля житла від забудовника в МЖК проходить в два етапи:

  1. Інвестування коштів у забудову та підписання інвестиційного договору.
  2. Оформлення права власності на квартиру в новобудові.

Якщо ви плануєте купити квартиру в ЖК відразу або скористатися розтермінуванням від забудовника знадобиться один пакет документів, який дуже просто зібрати. Щоб укласти угоду потрібно надати уповноваженому представнику забудовника:

  • Паспорти, свідоцтва про народження (оригінали) всіх майбутніх власників. Якщо у вас документи старого зразка, не забудьте про наявність вклеєних фото
  • Оригінали ІПН
  • Якщо покупець одружений / заміжня, але з яких-небудь причин другий представник не має можливості бути присутнім при підписанні угоди, необхідно надати його дозвіл, завірений нотаріусом.

Наступний крок – потрібно отримати технічний паспорт. Видає такий документ уповноважений орган – БТІ.

Завершальний етап – отримання права власності на житло. Ми рекомендуємо оформлювати право власності у державного реєстратора. Це допомагає зекономити ваші кошти та уникнути різноманітних непередбачуваних ситуацій. Для цього потрібно подати пакет документів, який певний час проходить перевірку. Коли буде проведена реєстрація права власності, ви отримуєте відповідну виписку.

Зазначимо, що в Рівненському МЖК працюють кваліфіковані на досвідчені юристи, які завжди намагається допомогти інвесторам в оформленні усіх документів.

Детальну інформацію про продаж квартир в МЖК «Сім’я» ви можете дізнатися за тел. +38(097) 847 47 30   або написавши повідомлення.

МЖК «Сім’я» житловий комплекс твого міста!