Чи вистачить паркомісць для усіх мешканців МЖК? - "МЖК-СІМ'Я"

Чи вистачить паркомісць для усіх мешканців МЖК?

Чер 24, 2021 | Актуально, Будівництво

Державні будівельні норми врегульовують питання кількості паркомісць для кожного житлового комплексу. Відповідно ця цифра залежить від розміщення ЖК в місті, класу новобудови та видів парковок.

Окрасою будь-якого подвір’я житлового комплексу є дитячі та спортивні майданчики, озеленення, благоустрій і аж ніяк не запаркованість будь-де і будь-як. Аби уникнути цього неприємного моменту, забудовник повинен наперед запланувати потрібну кількість паркомісць. Ця цифра залежить від кількох чинників, які написані у Державних будівельних нормах України (далі ДБН).

Розрахунок машиномісць на парковці ЖК

Розрахунок місць для зберігання авто залежать від кількості квартир в будинку та місця розташування будинку. Наприклад, у середній зоні міста на однокімнатну квартиру виділяється 0,5 місця, на кожну дво- і більше кімнатну по 0,8.

МЖК «Сім’я» – це житловий комплекс комфорт-рівня, розташований у мікрорайоні Північний. Відповідно до чинних норм більше 40% квартир мають мати пакомісце. У нашій новобудові ви самостійно можете обрати найкращий варіант для свого авто. Проектанти Рівненського МЖК запланували комбіновану парковку для мешканців та гостей ЖК, а саме:

  • відкриті автостоянки
  • індивідуальні гаражі
  • підземний паркінг

Відстань від парковки до будинку

Відстань від будинку до автостоянки також нормується. Вона залежить від кількості автомобілів.  У внутрішньому дворі МЖК відстань між відкритою стоянкою та вікнами житлового будинку становить понад 10 метрів, що відповідає нормам.

Розрахунок місць для людей з інвалідністю

Відповідно до ДБН («Інклюзивність будівель і споруд» діють з 1 квітня 2019 р.) понад 10% паркомісць відводиться для користування людьми з інвалідністю та іншими маломобільними особами. Для цього передбачається:

  • ширина зони для паркування автомобіля понад 3,5 м
  • розміри паркувальних місць, які розташовані паралельно бордюру, повинні забезпечувати доступ до задньої частини автомобіля, щоб використовувати пандус або підйомний пристрій
  • ці паркомісця повинні бути розміщені не далі ніж 50 м від доступного для осіб з інвалідністю входу до будівлі
  • паркомісця повинні позначатися дорожніми знаками та горизонтальною розміткою відповідно до Правил дорожнього руху з піктограмами міжнародного символу доступності

Якщо висота житлового багатоквартирного будинку вище 28 м., то парковка повинна бути обладнана двома і більше виїздами.

Це основні вимоги до паркомісць поблизу житлових комплексів, які передбачені ДБН України. Зазначимо, що у внутрішньому дворі МЖК «Сім’я», що знаходиться в Рівному вул. Гайдамацька, 13б (колишня Струтинської) вже проводиться благоустрій прибудинкової території відповідно до чинних норм.

Детальніше про квартири в новобудові МЖК можна дізнатися у менеджерів з продажу за конт. тел. 097 847 47 30.