Дизайн коридору: основні тенденції 2021 - "МЖК-СІМ'Я"

Дизайн коридору: основні тенденції 2021

Чер 23, 2021 | Актуально

Навіть маленьку площу коридору можна візуально збільшити, наповнити стилем та вишуканістю. Якщо ви бажаєте оформити передпокій відповідно до сучасних тенденцій в дизайні, рекомендуємо скористатися порадами фахівців.

До оформлення цієї частини квартири потрібно підходити уважно та делікатно. Адже передпокій формує перше враження гостей про вашу оселю. Фахівці рекомендують оформлювати квартиру в єдиному стилі, або ж міксувати стилі, які будуть доповнювати одне одного.

Останнім часом все популярнішим стає мінімалістичний стиль. Для нього характерне виключення будь-яких зайвих речей. У приміщенні лишаються функціональні деталі інтер’єру, має бути вільний простір. Цей напрямок є виграшним для маленьких коридорів. Серед основних переваг мінімалізму виділяють:

  • візуальне збільшення простору
  • відсутність зайвих елементів
  • поєднання не більше трьох кольорів в інтер’єрі

Практичні стіни

Фахівці радять комбінувати матеріли в оздобленні стін коридору. Внизу краще використовувати водостійкі матеріали, які не пошкодять краплі води від парасолі чи верхнього одягу, наприклад:

  • водостійкі шпалери
  • різноманітної форми та фактури 3D-панелей
  • стійкі до бруду фарби

Для частини стін, що починається на рівні від одного метра від підлоги можна використовувати будь-які шпалери, текстиль та ін..

Міцна підлога

Найбільше навантаження в коридорі припадає саме на підлогу. Вона має витримувати тиск від підборів, бути водостійкою, легко митися і зберігати естетичний зовнішній вигляд. Тож, рекомендуємо звернути увагу в оздобленні підлоги на керамічну плитку для підлоги, вінілову чи з натурального каменю плитку, паркетну дошку чи міцний ламінат.

Сучасні інтер’єри виключають повне покриття підлоги. Краще обирати килими з натуральних чи комбінованих матеріалів невеликих розмірів або доріжки. Килим на гумовій основі  може служити вдалим акцентом і збирати бруд, який принесений з вулиці.

Складне освітлення

Враховуючи, що в передпокоях зазвичай немає вікон і природнього освітлення, це потрібно компенсувати штучною системою освітлення. У компактних коридорах ідеально спрацює комбінація одного яскравого світильника з додатковими торшерами, бра, вбудованими в стелю лампами. Таким чином ви самостійно можете робити потрібні акценти в інтер’єрі та регулювати рівень освітлення.

Вибір меблів у коридор

Краще віддавати перевагу гладким поверхням. Меблі мають бути функціональні та поєднуватися з приладами освітлення. Сьогодні не рекомендують встановлювати в коридорах громіздкі шафи чи столи, які забирають багато простору.

Вибір меблів залежить від площі передпокою. Шафи краще обирати типу «купе» або вбудовані. Зверніть увагу на те, що дзеркало в оздобленні виконує не лише естетичну функцію, а й візуально розширює простір.

Виграшно підкреслити стиль вашого коридору можуть вишукана підставка під парасольки, цікаві корзини для складання всіляких дрібниць, органайзери для ключів, відкриті полиці.

Актуальні кольори в оформленні коридорів

Не секрет, що колір має психологічне навантаження та може впливати на сприйняття приміщення: візуально розширювати чи навпаки – зменшувати. Сьогодні, дизайнери віддають перевагу в оформленні світло-сірим, сіро-коричневим, смарагдово-зеленим, світло-жовтим, рожевим, золотистим, чорним, фіолетовим кольорам чи складним відтінкам білого та кремового.