Плюси та мінуси квартир на першому поверсі - "МЖК-СІМ'Я"

Плюси та мінуси квартир на першому поверсі

Чер 1, 2021 | Актуально

При пошуку квартири ми звертаєм увагу не лише на район та планування житла, а й на якому поверсі знаходиться квартира. Для одних перший поверх – вагома перевага, для інших – недолік. Тож, далі коротко про основні переваги та недоліки квартир на нижніх поверхах.

Не секрет, що оптимальними вважаються середні поверхи, тоді як верхні та нижні мають свої особливості. Менеджери Рівненського МЖК розкажуть детальніше про всі ці нюанси.

У 9-поверховому будинку нижніми вважаються поверхи до 4-го. У 16-17-поверховому будинку — до 5-го, в 25-поверховому будинку — до 6-го. МЖК «Сім’я» – це житловий комплекс, який складається з 6 секцій, кожна має 11-ть поверхів.

Переваги квартир на нижніх поверхах

  • Відсутність необхідності в ліфті. Це важливо для людей літнього віку та сімей з маленькими дітками. По-перше, у випадку коли ліфт не працює, їм не доведеться підніматися вгору, і вони не відчуватимуть будь-якого дискомфорту. По-друге, можна не побоюватися за дитину, яка не дай Бог, може випасти з вікна.
  • Наявність можливості переобладнання квартири в офісне приміщення або магазин зі створенням окремої вхідної групи.
  • Хороший напір води. З цією проблемою стикаються люди, які купили квартиру в старому будинку. Найчастіше в таких будинках слабкий натиск води, який важко доходить до верхніх поверхів. Але при цьому нижні поверхи, зокрема перший, не страждають цим недоліком і знаходяться в дуже вигідному становищі.
  • Прохолода влітку. Дерева обмежують потрапляння до оселі гарячого літнього повітря, взимку цей «побічний ефект» істотно нижчий.
  • Особливо варто акцентувати увагу на питанні безпеки. Надійні забудовники знають забезпечити безпеку своїх мешканців: обладнати закриті двори, встановити відеоспостереження. Рівненський МЖК вже подбав про цей пункт. У внутрішньому дворі новобудови встановлене відеоспостереження і вхідні двері у під’їздах обладнані домофонами. Тож, непрохані гості не зможуть зайти до вашої оселі без запрошення.

Недоліки квартир на перших поверхах

  • Відсутність панорамного виду з вікна квартири. Але цей момент можна виправити, якщо облаштувати перед вікнами гарні клумби з квітами. В МЖК що на Гайдамацькій, 13б внутрішній двір житлового комплексу буде гарний та продуманий. Тут заплановано облаштувати дитячий та спортивний майданчики, мальовничі альтанки, озеленення і навіть фонтан.
  • Брак світла. Це одна з основних проблем. Бо навіть, якщо квартира розташована на південній стороні, сонячні промені не будуть надходити в квартиру у достатньому обсязі. Тому квартири на перших поверхах влаштовують людей, які люблять прохолоду і затишок в квартирі.
  • Питання безпеки. Якщо ваш забудовник про цей аспект не подбав, у такому разі рекомендуємо встановлювати сигналізацію, що реагує на відкриття вікон-дверей і на рух усередині квартири. З сигналізацією можна спати спокійно.
  • Шум. У квартирі на першому поверсі чутно практично все, що відбувається на вулиці. Взимку можна буде просто закрити вікно, а на літо варто подумати про встановлення кондиціонера і не доведеться відчиняти вікна. Хоча, є люди, яким це шум зовсім не заважає.
  • Психологічний аспект.  На нижніх поверхах буде погано жити людям, які можуть відчувати весь тягар того, що знаходиться над головою – залізобетону, меблів та зрештою – інших людей.