Вибір квартир та планувань: на що звертати увагу? - "МЖК-СІМ'Я"

Вибір квартир та планувань: на що звертати увагу?

Тра 21, 2021 | Актуально

Планування майбутньої квартири – чи не найголовніший аспект при виборі майбутньої квартири. Попри оптимальну площу, невдале або невідповідне проектування може з часом завдати чимало дискомфорту та незручностей.

Планування — це чітке розташування окреслення окремих приміщень один відносно іншого, схематично зображене на папері та затверджене відповідними інстанціями. Тому, коли мова йде про вибір квартири, приділяєте особливу увагу плану з БТІ.

Експерти виділяють дві класифікації планувань житлових приміщень:

  1. Залежно від розташування стін в квартирі
  2. Залежно від розташування кімнат в межах однієї квартири

У першому випадку вид планувань поділяються на такі підтипи:

  • Студії
  • Однокімнатні квартири
  • Багатокімнатні квартири

У цій класифікації суттєву роль відіграє кількість житлових кімнат в обраній квартирі. Кухня і санвузол зазвичай не враховуються, оскільки є обов’язковим атрибутом (лише в студії кухня не поділяється стіною з єдиною кімнатою).

З часом експерти у галузі архітектури та дизайну вирішили доповнити цю класифікацію, оскільки вважали її мало інформативною. Тож, сьогодні розрізняють планування квартир відповідно до розстановки стін:

  • Квартири з ізольованими кімнатами
  • Квартири з суміжними кімнатами
  • Квартири з вільним плануванням
  • Часткові студії

 У цій класифікації не зазначається кількість кімнат, але описано їх розташування, що значно більше цікавить покупців. Зазначимо, що кожен вид планування має свої переваги та недоліки. Але зазвичай вибір залежить від способу життя власників, складу сім’ї, характеру та звичок.

1. Закрите планування квартири

Закрите планування (ізольовані кімнати) підходить для великої родини, що включає 2-3 покоління, шанувальників самоти та консерваторів. У такому рішенні кожна кімната абсолютно ізольована одна від одної.

2. Квартири з суміжними кімнатами

Цей варіант найчастіше цікавить людей, які ще не мають дітей, живуть одні або хочуть мінімізувати витрати. Таке планування має одну загальну кімнату з виходом в коридор, і доступом до неї з інших житлових приміщень. Ця кімната називається «прохідною» і найчастіше використовується під вітальню.

3. Відкрите планування квартири

Відкрите планування найчастіше обирає молодь, у яких обмежений бюджет чи навпаки. Це ідеальний простір для креативу та втілення самих божевільних ідей в дизайні. Привабливість вільного планування полягає в тому, що забудовник створює квартиру без чітких меж і поділу на кімнати. У цьому варіанті планування окреслюється тільки санвузол, а також може відмежуватися кухня та одна з кімнат. Усе інше має можливість планувати майбутній власник.

Якщо ви плануєте купити квартиру в Рівному з вільними плануванням – хороший варіант можемо запропонувати у новобудові МЖК «Сім’я» (4 черга). Купуючи житло на стадії будівництва, ми маємо змогу планування Вашої квартири зробити відкритого типу. Під час заселення Ви самостійно визначите планування власного житла і облаштуєте на власний смак. У цьому випадку важливо обрати оптимальну площу житла та поверх.

4. Часткова квартира-студія

Сьогодні стає усе більш популярним у світі нерухомості – часткова студія (компромісне планування). Особливість цього планування полягає у тому, що всі кімнати при подібному плануванні залишаються окремими, окрім вітальні, котра стає частиною кухні (і навпаки). У такій квартирі простір сприймається більш вільним. Це варіант з’явився відносно недавно, завдяки кмітливості дизайнерів, його підняли в ТОП найвигідніших та найоптимальніших варіантів планувань.

Більше інформації про варіанти планувань квартир в ЖК «Сім’я» можете дізнатися за  тел. 0978474730 або залишивши запит у розділі Контакти і наші менеджери з Вами зв’яжуться.