ТОП-5 тенденцій в дизайні квартир 2021 року - "МЖК-СІМ'Я"

ТОП-5 тенденцій в дизайні квартир 2021 року

Кві 21, 2021 | Актуально

Мода швидкоплинна – стиль вічний. Фахівці наголошують, що кожен окремий дизайн інтер’єру повинен мати авторське бачення і свою власну історію. Потрібно лише вміти вдало поєднати різні стилі, текстури, кольори, які в комплексі утворять ваш унікальний простір.

Тренди дизайну інтер’єру – чергове свіже бачення краси і гармонії, комфорту та функціональності. Пандемія вплинула на тенденції в дизайні, оскільки люди почали більше часу проводити вдома, перейшли на дистанційну форму роботи, а тому вимоги до оформлення власного простору дещо змінилися.

Сьогодні в оформленні інтер’єру пріоритетними стають лаконічність, ненав’язливість, функціональність та багато вільного простору. Будуть актуальними скандинавський стиль, мінімалізм або вабі-сабі. Надумані стилі лофт і класика поступово відходять в історію. Користується популярністю мобільність – можливість змінювати прості, переставляти меблі та створювати різноманітні образи та зони. З чим можна фантазувати при створенні власного простору і як зробити його сучасним далі.

Кольори

Банальний білий та бежевий втрачають актуальність. Поступово входять виразні, соковиті кольори. Все частіше з’являються аксесуари, меблі чи оздоблення усіх відтінків зеленого, синього, бордового. Залишаються популярними складні нюдові, металеві відтінки, шляхетні сірі кольори. На зміну звичайному сірому прийшов насичений трюфельний відтінок в світлому і темному виконанні.

Також не втрачають позиції усі природні кольори та відтінки, які впливають на наші емоції. Білий лід – відчуття об’єму і чистоти, зелений – символ благополуччя, колір літнього листя приносить відчуття радості і свіжості, колір морської хвилі додає відчуття спокою і безтурботності, м’який рожевий – відтінок вечірнього заходу, теплий сірий і теракотовий нагадують сонячну пустелю.

Геометрія

Ми звикли до чітких ліній та правильних форм в інтер’єрі, які стали популярними з часів появи мінімалізму та скандинавського стилю. Наразі вітаються предмети круглої і напівсферичної форми, які чудово поєднуються зі звичним квадратом, ромбом і трикутником. Креативна контрастна асиметрія може змусити сучасний дизайн інтер’єру заграти по-новому.

Екологічні матеріали

Питання екології та захисту навколишнього середовища щороку постає все гостріше. Саме тому еко-тренди набувають популярності і не збавляють у своїй вартості. Дизайнери у 2021 році рекомендують мінімізувати використання штучних синтетичних матеріалів. Актуальними залишаються дерево, метал, скло, бетон, корок, ротанг.

«Актуальними лишаються світле дерево з його натуральної текстурою, ротанг, натуральний і реконструйований шпон, морська трава, бамбук, водяний гіацинт, бананове листя, корковий дуб, бавовна, шерсть, шовк, шкіра, деревина, натуральний каучук. Традиційні фаворити – гірські породи, в тому числі, мармур, травертин, сланець, піщаник, керамічні елементи і складні види кераміки – фарфор і фаянс. Скло, папір і метал, як і раніше слід розглядати як багате фактурне доповнення і модний елемент декору », – розповідає засновниця студії по дизайну Інна Камінська.

Рослини

Цей пункт є продовження еко-трендів. Прийшов час повністю забути про штучні квіти, пальми в квартирах. Це вже давно втратило актуальність. Сьогодні варто прикрашати оселю свіжими квітами, рослинністю з нашої території, вазонами з великим соковитим листям. Також можна оригінально використовувати зелені рослини для декорування стелі і стін, перегородок і стелажів, і навіть люстр і бра. З цим питання вам доведеться звернутися за допомогою до дизайнерів та спеціалізованих студій.

Зазначимо, що рослинність в квартирі слугуватиме не лише вдалим доповненням інтер’єру та   створюватимуть відчуття затишку.  Кімнатні рослини здатні очистити повітря, наповнити його ароматами краще від будь-якого аерозолю. Багато з них поглинають вуглекислий газ, насичують повітря киснем, мають лікувальні властивості та чудово заспокоюють.

Складне освітлення

Цій темі завжди приділяють багато уваги і не дарма. Тому що саме освітлення впливає на наш настрій, створює затишок в домі та може правильно зробити акценти інтер’єру. Наразі освітлення в квартирі має відповідати двом основним критеріям – ергономічності і енергоефективності.

Розумні смарт і лед лампи, вбудовані і трекові світильники, лампи з теплим і холодним світлом – все це актуально і в домашніх, і офісних приміщеннях. Центральні стельові люстри мають подовжену ніжку і мінімалістичний плафон.

Якщо узагальнити про основні тенденції в дизайні інтер’єру – це відсутність будь-яких правил та чіткому слідуванню тенденціям. Ваша квартира в першу чергу повинна подобатися особисто вам. Це місце вашої сили, історії та натхнення. Якщо ви  хочете мати ідеальний простір і для вас важливо правильно поєднати усі деталі, тоді  краще звернутися за допомогою до знаючих дизайнерів.