Іпотека на житло в новобудові МЖК «Сім’я» - "МЖК-СІМ'Я"

Іпотека на житло в новобудові МЖК «Сім’я»

Кві 20, 2021 | Будівництво

Нинішня економічна ситуація та купівельна спроможність не всім дає можливість придбати омріяне житло в новобудові Рівного одразу за повну вартість. Саме для таких людей працює ринок іпотечного кредитування. Про нього і поговоримо далі.

Відносини іпотеки в України виникли ще у ХVII столітті, а система іпотечного кредитування запрацювала на практиці з початком створення відповідної законодавчої бази, зокрема, прийняттям Закону України «Про іпотеку», «Про іпотечне кредитування, операції з консолідованим іпотечним боргом та іпотечні сертифікати», «Про заставу». У даній сфері існує чимало шахраїв та юридичних нюансів, через які спостерігається стриманий, але помітний, розвиток ринку.

Іпотека

 (у перекладі з грец. – застава) – це різновид довготривалого кредитування, де права кредитора (банку) забезпечені нерухомим майном. При цьому не обов’язково вже мати власну нерухомість для застави – гарантом виконання зобов’язання перед кредитором може виступати житло, на яке власне і беруться кошти.

Переваги

Однією з помітних переваг іпотечного кредиту є можливість отримати власне житло вже сьогодні, без необхідності десятиліттями збирати гроші, а погашення відбувається щомісяця, що спрощує планування бюджету. У нинішніх реаліях, кредити на житло видаються на термін до 20 (двадцяти) років. Майже всі банківські установи дають змогу сплатити кредит достроково.

Статистика

За даними Національного банку України, в 2020  році банки видали іпотечних кредитів на 36% більше порівняно з 2019 роком. Також зріс середній розмір кредиту на купівлю житла. Якщо у 2019 році він становив близько 516 тис. грн, то у 2020 році – 663 тис. грн. Середній розмір іпотечного кредиту на купівлю первинної нерухомості у 2020 році становив 682 тис. грн. Це яскравий показник того, що ринок іпотечного кредитування в Україні поступово розвивається і користується попитом.

Якщо ви плануєте купити квартиру в новобудові МЖК «Сім’я» в м.Рівне, але не маєте всієї суми для купівлі, тоді іпотечне кредитування – оптимальний варіант. Ми співпрацюємо з наступними банками:

  • АТ КТ «Приватбанк»
  • АБ «Укргазбанк»
  • АТ «Кредобанк»
  • АТ «Ощадбанк»

Якщо сума кредиту на житло від 100 тис. грн. (відповідно до чинного законодавства в Україні купівля житла можлива лише в національній валюті), одноразова комісія становить 0,5%, перший внесок – від 15% вартості.

Ви самостійно обираєте термін, упродовж якого можете виплатити повну суму. Максимальний термін кредиту на квартиру – 20 років. Можливе дострокове погашення з 2-го місяця без комісії і штрафних санкцій. Графік погашення іпотеки: щомісяця рівними частинами.

Пам’ятайте, банки встановлюють серйозні вимоги до позичальника і прискіпливо перевірятимуть вашу кредитну історію та платоспроможність, також потрібно буде уважно підготувати повний пакет документів для підтвердження. При розрахунку свого бюджету варто заздалегідь врахувати можливі додаткові витрати.

Для молодої сімї

Нагадаємо, також з березня 2021 запрацювала державна програма «Доступна іпотека 7%». Молоді сім’ї віком до 35 років (включно) можуть подати заявку та скористатися  хорошим шансом дешево купити перше житло в новобудові. У цьому варіанті діють дещо інші умови, з якими ви можете ознайомитися у наших попередніх матеріалах або на офіційних сайтах Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву.