Утеплятися правильно: правила утеплення багатоповерхівки - "МЖК-СІМ'Я"

Утеплятися правильно: правила утеплення багатоповерхівки

Кві 20, 2021 | Будівництво

Тарифи на комунальні послуги зростають щороку. Щоб платіжки не шокували мешканців ЖК «Сім’я» ми відразу, відповідно до всіх чинних норм та рекомендацій, утеплюємо нашу новобудову.

Для початку потрібно розібратися у двох термінах, які дуже часто ототожнюють – енергоефективність та енергоощадність (енергозбереження).

Енергоефективність –  ефективне (розсудливе, доцільне) використання енергетичних запасів. Це застосування меншої кількості енергії для підтримання того ж рівня енергетичного забезпечення будівель або технологічних процесів на виробництві. Ця галузь знань перебуває на стику інженерії, економіки, юриспруденції і соціології.

На відміну від енергозбереження (заощадження, збереження енергії), головним чином спрямованого на зменшення енергоспоживання, енергоефективність (корисність енергоспоживання) — доцільне (ефективне) витрачання енергії.

А тепер детальніше про енергоефективність, а саме про утеплення багатоповерхівок.

Сьогодні у нових Державних будівельних нормах (ДБН) передбачено, що новобудови обов’язково повинні мати енергетичний паспорт – документ, який ілюструє наскільки будівля енергоефективна.

Крім того, в ДБН вказано, що мінімально допустиме значення опору теплопередачі зовнішніх стін має бути не нижче 3,3, а для віконних конструкцій 0,75. Тож власникам квартир у новобудовах щастить, адже їм не треба буде з часом збирати кошти на утеплення фасадів, як це сьогодні роблять мешканці у будинках, зведених за старими нормами.

При будівництві МЖК «Сім’я» використовуються кращі енергозберігаючі технології із застосуванням екологічних матеріалів. Будинок зводиться з червоної керамічної цегли товщиною 51 см. Утепляється пінопластом 100мм та мінеральною ватою.  Для забезпечення максимальної теплоізоляції та шумоізоляції в будинку МЖК встановлені вікна з 2-х камерними склопакетами від WDS.

Які матеріали потрібно обирати для утеплення новобудови?

Сучасний будівельний ринок пропонує чимало варіантів для утеплення: пінополістирольні плити (всім знайомий пінопласт), мінеральна вата, керамзит, рідкокерамічна теплоізоляційна фарба, та інші. Найчастіше як теплоізоляційний матеріал використовують мінеральну вату або пінополістирол.

Пінопласт і мінеральна вата

Мають практично однакові теплотехнічні характеристики. Проте мінвата важча. Приміром, кубічний метр мінеральної вати вагою близько 130 кілограмів, а стільки ж пінопласту – всього 18 кг. Мінеральну вату складніше монтувати, це більш трудомісткий процес. Також мінвата краще поглинає вологу, тому дуже важливо якісно і щільно її укласти та покрити не менш якісними фінішною штукатуркою і фарбою.

Пінополістирол

Значно легший у роботі. Проте він має один недолік: на відміну від мінвати, яка відноситься до групи горючості НГ (негорючий), пінопласт поділяють на різні групи горючості. Для утеплення фасадів дозволено використовувати лише пінопласт групи горючості Г1 і позначається він як ПСБ-С. Літера «С» в найменуванні означає, що до складу пінопласту додають речовину, яка сповільнює згоряння. І відноситься він до класу горючості Г1, тобто не підтримує горіння.

Безпека

Відповідно до технології та діючих будівельних норм в Україні, будинки, утеплені пінополастовими плитами, повинні мати протипожежні пояси з мінеральної вати через кожні три поверхи, та обрамлення навколо віконних конструкцій.

Рівненський МЖК з 1993 року на ринку первинного будівництва та маємо десятки успішно завершених проєктів у Рівному та області. Ми переконані, що при будівництві мають враховуватися в першу чергу безпека, відповідність чинним нормам, доцільність та відповідність викликам сучасності.

Новобудова ЖК «Сім’я» в Рівному зводиться відповідно до усіх діючих норм, ми використовуємо якісний та сертифікований пінопласт, з групою горючості Г1 і високими теплоізоляційними характеристиками, який чергується з поясами із мінеральної вати. Повторюємо, для нас важлива безпека мешканців МЖК.

Процес утеплення у ЖК «Сім’я» в Рівному

Не матеріалами єдиними. Технологія утеплення має також важливе значення. Неправильно змонтований матеріал з часом може руйнуватися і пропускати тепло. Тож, спочатку потрібно ґрунтувати стіни, тоді спеціальним клеєвим розчином прикріпляють плити. На цьому етапі важливо, щоб всі плити були щільно укладені, інакше може утворюватися конденсат і руйнуватися стіна.

Потім теплоізоляційний матеріал фіксують спеціальними дюбелями, на які зверху теж накладають клей, заармовують склосітккою, ґрунтують, наносять декоративну штукатурку і лише тоді фарбують.

Саме так працівники Рівненського МЖК утеплюють житловий комплекс  «Сім’я», який знаходиться в Рівному на вул. Гайдамацька (колишня Струтинської) 13б.

Для огляду квартир в новобудові  попередньо телефонуйте до наших менеджерів за тел. 097 847 47 30