Попередній договір при купівлі житла в новобудові - "МЖК-СІМ'Я"

Попередній договір при купівлі житла в новобудові

Кві 20, 2021 | Актуально

Поширеною практикою закріплення попередніх домовленостей між покупцем та продавцем нерухомості є підписання попереднього договору. Це робиться для уникнення у подальшому розбіжностей та неузгодженості в діях.

Під час підписання попереднього договору важливо дотримання усіх форм та умов, які повинні відповідати нормам чинного законодавства України. Відповідно до ст. 635 Цивільного кодексу України, попередній договір обов’язково повинен мати відповідну форму та містити наступні положення:

  • Зобов’язання укласти у майбутньому договір (основний договір).
  • Строк, протягом якого основний договір має бути укладений.

На даний момент чинним законодавством встановлений обмежений строк укладення попереднього договору. Відповідно до ч. 1 ст. 182 Господарського кодексу України він може бути терміном до одного року з моменту укладення попереднього договору між фізичними особами/підприємцями або юридичними особами. Для інших осіб таких обмежень немає.

Істотні умови.

Це предмет, ціна, строк дії договору та інші умови, які сторони бажають визначити та які не суперечать вимогам чинного законодавства. Відповідно до ст. 524, 533 Цивільного кодексу України ціну основного договору сторони можуть зазначити в іноземній валюті, зазначивши, що сума має бути сплачена в національній валюті (гривнях) за офіційним курсом на дату платежу.

Форма договору.

Чинним законодавством (ч. 1 ст. 205 Цивільного кодексу України) передбачено дві форми вчинення правочинів: усна та письмова (електронна). Водночас згідно ч. 1 ст. 657 Цивільного кодексу України, договір купівлі-продажу нерухомого майна укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.

Наслідки порушення попереднього договору.

Сторона, яка необґрунтовано ухиляється від укладення договору, передбаченого попереднім договором, має відшкодувати другій стороні збитки, завдані прострочкою, якщо інше не встановлено попереднім договором або актами цивільного законодавства (ч. 2 ст. 635 Цивільного кодексу України).

Як розірвати угоду та повернути гроші

Трапляються випадки, коли після підписання попереднього договору основний не укладається. Різні життєві обставини можуть вплинути на рішення про покупку або продаж нерухомості.

При умові передачі авансу сторони мають усі шанси розійтися мирно без фінансових втрат. Коли мова йде про завдаток, у разі відмови покупця від угоди – завдаток залишається у продавця.